وبلاگ اچ دی پی

آیا تراکنش های بیت کوین [BTC] واقعا غیرقابل برگشت است؟

در بسیاری از موارد، کاربران بیتکوین با مشکل عدم امکان برگرداندن یک تراکنش مواجه هستند. این ضعف به طور مداوم علیه کریپتوکارنسی ها استفاده می شود. بعضی از منتقدان معتقدند ارزی که تراکنش آن غیرقابل برگشت باشد، ارزش سرمایه گذاری ندارد و قانونی بودن استفاده از آن یک اشتباه بزرگ است.اما سوال اینجاست: آیا تراکنش های بیتکوین غیرقابل برگشت است؟ پاسخ به این سوال بله و نه است.این احتمال وجود دارد که تراکنش بیتکوین معکوس شود. با این حال، شرایطی وجود دارد که این امکان رخ دهد.

بیتکوین برای حل مشکل هزینه های دوگانه ایجاد شد. در بازار متمرکز، قوانین و مقررات و همچنین بعضی پروسهای  تأیید دنبال می شود تا اینکه یک تراکنش معکوس شود. از آنجا که بیتکوین امکان معکوس کردن تراکنش را ندارد،بعضی روش های پیچیده وحود دارد تا بتوان شانس خود را برای برگشت یک تراکنش امتحان کرد.تراکنش بیت کوین تنها زمانی می تواند معکوس شود که در بلاکچین هیچ تایید کننده ای  وجود نداشته باشد. به عبارت دیگر، امکان برگشت تراکنش، پس از تایید شدن حداقل یک بار در شبکه امکان پذیر نیست.برای معکوس کردن تراکنش بیتکوین  دو روش می تواند مورد استفاده قرار گیرد – جایگزینی با هزینه کارمزد و یا هزینه دوجانبه . در هر روش، قبل از ادامه روند، باید بررسی شود که آیا تراکنش تایید شده است یا خیر. این مرحله برای جلوگیری از خطا و از دست دادن سرمایه کمک میکند.

ابتدا هش تراکنش را در جستجوگر بلاکچین کپی کنید و تعداد تاییدیه ها را جستجو کنید. هنگامی که تاییدیه ای وجود نداشت، از یکی از روش های بالا استفاده کنید. در روش “جایگزینی با کارمزد”، شما باید یک تراکنش جدید با هزینه ی ماینری بالاتر از قبلی انجام دهید.انجام این کار تراکنش های شما را معکوس می کند و مقادیر به کیف پول شما بازمی گردد. همچنین لازم است تا بررسی شود که آیا کیف پول مورد استفاده از روش “جایگزینی با کارمزد” قبل از پشتیبانی میکند یا خیر.با استفاده از روش هزینه دوجانبه، کاربر باید دقیقا مبلغ تراکنش قبلی را به آدرس کیف پول شخصی خود ارسال کند اما اینبار مبلغ کارمزد تراکنش بالاتر از مقدار قبلی باشد. انجام این کار می تواند تراکنش شما را معکوس کند.مشکل این روش ها این است که هنگامی که  تراکنش در حین انجام این عملیات تایید شود، امکان  از دست دادن وجه وجود دارد.

 

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out