وبلاگ اچ دی پی

سه دروغ در مورد بیتکوین که قدیمی نمی شود

مطمئنا تا به حال شنیده اید که چین بیت کوین را ممنوع کرده است؟ یا این که ماینینگ سیاره را نابود میکند.صرف نظر از FUD واقعا سخت است،مخصوصا وقتی که شما را را احاطه کرده باشد. بعضی از شایعات در مورد بیتکوین بسیار مضر  و فراگیر هستند. در اینجا سه مورد از بدترین ها را عنوان کرده ایم .

1.بیت کوین در یک مارپیچ مرگ قفل شده است

مارپیچ مرگ به نظر لغت جالبی میاد، اما در واقع بسیار ساده لوحانه است. این اصطلاح  در هفته اخیر با کاهش قیمت بیتکوین به شدت مورد استفاده قرار گرفت،با این توصیف که کاهش قیمت بیتکوین منجر به کاهش هش ریت می شود، چراکه تعداد ماینرها برای حفاظت از شبکه کاهش می یابد.

هش ریت بیتکوین تنها در ماه آگوست کاهش یافته بود.

به گفته FUDsters، هنگامی که قیمت بیتکوین از هزینه ماینینگ آن کمتر شود، هزاران ماینر ماشین های خود را خاموش میکنند که سبب می شود شبکه  در معرض فروپاشی قرار گیرد. لازم نیست که بگویم این حرف چرند است. تنها یک دلیل،خیلی مانده که بیتکوین به نقطه ناپایداری – حدود 2000 دلار،برسد و اگر حتی هش ریت سقوط کند، برخی دیگر از ماینرها برای پیوستن به شبکه انگیزه پیدا میکنند. مارپیچ مرگ ممکن است جالب به نظر برسد، اما به هر دلیلی این اتفاق نمی افتد.

“افرادی که می گویند # بیت کوین  از بین میرود، نمی دانند که مطمئنا  آنها اول از بین خواهند رفت. بیتکوین فقط نرم افزار، کد خالص و تکنولوژی است. برای کشتن بیت کوین، شما باید اینترنت و هر کپی فیزیکی وایت پیپر ساتوشی را بکشید تا بتوان آن را فراموش کرد.”

— Miguel Cuneta (@MiguelCuneta) December 5, 2018

2.’بیت کوین به صفر می رسد’

چرا مردم پیش بینی می کنند که BTC به صفر می رسد؟چرا که سر تیتر آن بهتر از این است که بنویسند بیتکوین به 872.53 دلار رسید. حتی بزرگترین منتقدان بیتکوین می دانند که BTC هرگز به صفر نمی رسد، اما تا هر زمانی که بتوانند این فریب را ادامه می دهند. پیدا کردن کمترین قیمتی که ممکن است بیتکوین به آن برسد، یک تمرین ذهنی جالب است. هرچند که در بدترین حالت  نزدیک به صفر نمی شود.اگر به صد دلار یا هزار دلار برسد در این صورت به 2016 بر میگردد.

واقعیتی که منتقدان بیتکوین به نظر می رسد در  پیش بینی های نمایی خود در نظر نگرفته اند این است که حتی اگر بیتکوین 100 دلار شود، عملکرد آن دقیقا مانند 10000 $ خواهد بود. برای سیلی از طرفداران قیمت موقتی است، اما مقاومت در برابر سانسور دائمی است.

“10 سال بعد از الان مهم نیست که  شما بیتکوین را 4000 دلار یا 3000 دلار خریداری کنید ……… زیرا  0 دلار خواهد بود.”

— Trevon James (@BitcoinTre) December 3, 2018

 

3.بیت کوین توسط نسل بعدی بلاکچین جایگزین می شود

بله،بیت کوین  در زمان خود خوب بود، اما تکنولوژی آن قدیمی شده است. در حال حاضر بلاکچبن  3.0 حر ف اول را می زند. هیچ کس نمی خواهد از یک زنجیره ی کند استفاده کند که نمیتواند مقیاس  و سازماندهی نداشته باشد. “هر کسی که فکر میکنه  ارزش بیتکوین با TPS  یا تعداد قراردادهای هوشمند، زنجیره های فرعی و شاردهای پشتیبان قابل اندازه گیری است مشخصا بیتکوین را درک نکرده است که با مطالب جدیدتر،و بلاکچین های جذاب تر که در فرآیند یادگیری هستند فریب خورده است. پس از آن دوباره به بیتکوین باز میگردد.

از شایعات در مورد مصرف انرژی تا FUD   در مورد مارپیچ مرگ، رسانه ها به بیتکوین علاقه دارند. زندگی خیلی کوتاه تر از آن است تا هر اطلاعات غلطی که در آن ها وجود دارد را رد کرد. این که هش ریت 60 اگزاهش / ثانیه یا 6، و یا قیمت 2000 دلار یا 20 هزار دلار باشد، شایعات  ادامه خواهد داشت. این ها تماما بخشی از چرخه و روند است.

4 نظر

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out