وبلاگ اچ دی پی

4 آلت کوین با داغترین بازار در سال 2019

بیت کوین (BTC)، با افزایش چشمگیر خود در سال گذشته  به حدود 20،000 دلار رسید.پس از آن شدیدا کاهش یافت و  سرتیتر تمام اخبار کریپتوکارنسی شد. خیلی اتفاق نمی افتد که  یک دارایی  در طول چند ماه 16000 دلار – حدود 81 درصد ارزش خود را از دست بدهد و ما مدائما  آن را دنبال کنیم.

با این حال، بیتکوین تنها کریپتوکارنسی موجود نیست.این ارز طی ده سال گذشته مجموعه ای از مقلدان و پیروان  بدست آورده است و برخی ازآلت کوین ها به تنهایی تبدیل به یکی از بزرگترین بازیکنان بازار کریپتوکارنسی شده اند.با نگاهی به پایگاه داده Coinwatch.com مشخص می شود که آلت کوین های بزرگ از الگوی مشابهی مانند BTC استفاده می کردند، اما تنها چند هفته بعد در اوایل و اواسط ژانویه به اوج رسیدند.بعضی از این سکه ها اکنون موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری  دارند.

با  افزایش رگولاتوری، احتمالا  طرفداران کریپتو کاهش می یابد (طبیعت غیر قابل تنظیم و بسیار امن  بلاکچین، موجب جذب سرمایه گذار شده است)، اما  این بازار را برای سرمایه گذاران سازمانی  مناسب تر می کند . علاوه بر این، با افزایش رگولاتوری، سکه های مختلف باید راهی برای تفکیک خود پیدا کنند. خب نگاهی به بعضی از آلتکوین های بزرگ بندازیم  و مزایای هر کدارم را دریابیم.

 

ریپل  (XRP)

ریپل دومين کریپتوکارنسی بازار از نظر میزان سرمایه است. کل ارزش این ارز  36 میلیارد دلار می باشد. با این حال، ریپل در واقع کریپتو نیست اما از شبکه بلاکچین است استفاده میکند. توکن معاملاتی  یا سکه XRP می باشد و قصد بر این بود که آرام آرام وارد بازار شود.

7 ژانویه 2018 XRP به اوج ارزش خود یعنی 2.78 دلار رسید. افت این ارز بیشتر از بیتکوین بود. اما توانست محدوده باریکی برای معامله پیدا کند.  در حال حاضر هر ریپل 0.37 دلار معامله می شود.

از میان تمام کریپتوکارنسی ها،ریپل به احتمال زیاد توسط سرمایه گذاران سازمانی، بانک ها، صندوق های مالی، شرکت های بیمه و غیره پذیرفته خواهد شد.ریپل هرگز از طریق ICO (ارائه سکه اولیه) راه اندازی نشد. در عوض،با پشتیبانی شبکه ثبت  به عنوان یک روش برای تسهیل معاملات بلاکچین،کاهش هزینه های الکتریکی برای ماینینگ سکه و تسهیل تراکنش های مرزی، طراحی شد. راه اندازی XRP تقریبا برای عرضه شبکه بود.

با وجود شروع غیر معمول XRP،  هرگز توسط کمیسیون اوراق بهادار و اکسچنج ها به عنوان “دارایی” طبقه بندی نشد.تفاوت بزرگ ریپل این است که در صورتی آژانس های دولتی بخواهند بازار آلت کوین را رگولاتوری کنند به  احتمال زیاد XRP معاف خواهد شد.

اتریوم  (ETH)

اتریوم با ارزش بازار  بیش از 14 میلیارد دلار  سومین سکه در اکوسیستم کریپتو است.اوایل کار، ETH قصد داشت نسخه بهبود یافته Bitcoin باشد اما در طول سالها،تبدیل به رقیب اصلی BTC  شده است. این ارز در 13 ژانویه 2018 به 1385 دلار رسید، در حالی که امروز  $ 139 معامله می شود.از همان ابتدا، اتریوم به یکی از نقاط ضعف اصلی بیتکوین یعنی زمان تراکنش اشاره کرد. BTC، به علت ماهیت ماینینگ، برای انجام یک تراکنش تا 10 دقیقه زمان نیاز دارد، اما این زمان برای ETH تا 15 ثانیه است. با اینکه این میزان سرعت در مقایسه با یک کارت اعتباری آهسته است (VISA به طور میانگین 55،000 تراکنش را در ثانیه  انجام می دهد) اما بسیار سریعتر از بیتکوین می باشد .در هفته های اخیر، برنامه ی تغییر الگوریتم اثبات کار اتریوم در راه  است که در آن ماینرها برای تکمیل بلوک بعدی بلاکچین، با سیستم اثبات سهم کار خواهند کرد.با سیستم جدید سهم داران نیازی به ماین کردن ندارند و در نتیجه انرژی بسیار کمی مصرف خواهد شد. در عوض، جایزه ماینینگ به یک عضو تصادفی از مجموعه متقاضیان، با توجه به اندازه و سن سکه، اعطا می شود. پروتکل جدید، مزیت گسترش استخر های ماینینگ را دارا می باشد.

لایتکوین  (LTC)

لایتکونی همان مزیت اصلی اتریوم یعنی زمان تراکنش سریع تر در مقایسه با بیتکوین را دارد. ماینرهای لایتکونی برای تولید یک بلوک جدید 2.5 دقیقه وقت صرف میکنند در حالی که این میزان برای بیتکوین 10 دقیقه است.لایت کوین عرضه بیشتری نسبت به بیتکوین دارد.به طور خلاصه، LTC تکنولوژی اولیه بیتکوین را تغییر داد و آن را بهبود بخشید.این پیشرفت های اساسی دلیل اصلی  راه اندازی لایتکوین بود. لایتکوین با 31.90 دلار به اندازه کافی مقرون به صرفه بودن برای خرید و به اندازه کافی بالا به برای سرمایه گذاری  است. هم مانند سایر بازارهای کریپتو، LTC  حدود یک سال پیش به 278 دلار در 6 ژانویه 2018 رسید.

استلار (XLM)

ریپل  بلاکچین باز ، آزادی نسبی از رگولاتوری و هزینه کم، اتریوم اندازه و زمان تراکنش های سریع تر، لایت کوین مقرون به صرفه بودن و تراکنش های سریع تر را ارائه میدهند. استلار در بسیاری از موارد بالا دو برابر برتری دارد (به استثنای بلاکچین باز و مصونیت از رگولاتوری ). برای افرادی که تازه شروع می کنند، این ارز یکی از سریعترین سکه های کریپتو  و با هزینه های تراکنش حداقل است.ممکن است بیتکوین برای انجام یک تراکنش تا ده دقیقه، لایتکوین تا 2.5 دقیقه وقت نیاز داشته باشند اما این میزان برای استلار 5 ثانیه یا حتی کمتر است و کارمزد پردازش 600،000 تراکنش تنها یک پنی آمریکا می باشد. کارمزد تراکنش بیتکوین معادل 23 دلار و PayPal،   پنج درصد از هر معامله است.XLM هرگز یک سکه گران قیمت نیست. اوج ارزش آن، در تاریخ 3 ژانویه 2018 تنها 0.88 دلار بود. از آن زمان به بعد  0.11 دلار برای هر سکه کاهش یافت.قیمت پایین و کارمزد تراکنش کم، XLM را مناسب  معامله گران شخصی ساخته است. استلار هزینه های کارمزد پایین را با استفاده از یک تکنولوژی امنیتی غیر بلاکچینی به نام Stellar Consensus Protocol برای ثبت تراکنش ها انجام می دهد.

هر کدام از این  کریپتوکارنسی ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند و احتمالا در آینده نزدیک بازار به شدت تغییر خواهد کرد. آیا این که  بازار به سمت آنها می رود یا نه هیچکس واقعا نمیتواند بگوید.   بازار کریپتوکارنسی در حال تحول است، و همانطور که یوگی برا اشاره کرده است، “پیش بینی بسیار سخت می باشد، به ویژه در مورد آینده”.

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out