وبلاگ اچ دی پی

تا چه زمانی بیتکوین (BTC)با حجم کم معامله میشود؟

بیتکوین (BTC) برخلاف S & P 500 یا  Dow Jones تاریخچه معاملاتی ندارد. با این حال،  این تاریخچه ده سال از اطلاعات  BTC / USD گاهی اوقات سرنخ های بیشتری  نسبت به  بازارهای دیگر با قدمت ده ها سال ارائه می دهد. شاید به همین دلیل است که این بازارها با سرعت  زیادی حرکت می کنند و مواردی که در سال ها و ماه ها شاهد اتفاق آن بودیم اکنون در هفته ها و روزها اتفاق می افتد. اگر ما به داده های معاملاتی ده ساله  بیت کوین (BTC) نگاه کنیم، می بینیم که ما تنها یک بازار کاهشی دیگر طی سال های 2014-15 داشتیم. وقتی بیتکوین (BTC) در ابتدای سال 2018 وارد بازار کاهشی شد، مشخص نبود که آیا واقعا بازار کاهشی است یا نه.بسیاری از تحلیلگران و سرمایه گذاران با اطلاعات بدست آمده بیتکوین (BTC) در سال 2018 به دسته های مختلف تقسیم کرد. بر همین مبنا، آنها نظرات مختلفی در مورد اینکه چه بخش از بازه های  زمانی قبل در حال تکرار است  داشتند. تعداد کمی از افراد در این بازار واقعا اعتقاد داشتند که بیتکوین (BTC) الگوی مشابه در 2014-15 را تکرار می کند. ایم مسئله به این دلیل است که ما اصلاح بازارهای دیگری را همانند بیتکوین ندیدیم به غیر از اینکه در بحران مالی باشد. چشم انداز آینده BTC / USD بسیار صعودی است و سرمایه گذاران معتقدندکه بیتکوین (BTC) در برابر بحران های آتی استوار خواهد بود.

در حال حاضر، حقیقت این است که بسیاری از افراد بیتکوین (BTC) را بیش از حد مورد ارزیابی قرار داده اند. بسیاری معتقد بودند که با وجود شیوه های افزایش و خروج ،قیمت اصلاح نمی شود، چرا که  بازار کریپتو در مقایسه با بازار سهام بسیار کوچک است. با این حال در کوتاه مدت، امید بسیاری از سرمایه گذاران جدید که می خواستند وارد بازار کریپتوکارنسی شوند را گرفت. برای کسانی که در حال حاضر در بازار هستند ، حرکت  یک جهته که در نمودارهای روزانه حال حاضر شاهد آن هستیم ، در مقایسه با چیزی که در پیش رو است، نیست. برای همین بسیار باید انتظار کشید. در واقع، قیمت قرار است  به مدت طولانی در یک محدوده بسیار کوچک قرار گیرد.نمودار روزانه BTC / USD نشان می دهد که قیمت آماده  صعود است و به زودی یک حداکثر و حداقل محلی  پیدا می کند و سپس به محدوده سال 2019 برمیگردد. در همین حال نظر موسسات نسبت به کریپتوکارنسی ها تغییر خواهد داد و بار دیگر موسسات حرکت صعودی را درست قبل از پذیرش واقعی هدایت خواهند کرد.

نمودار بالا ، نمودار هفتگی Dow Jones است. اگر  به این نمودار نگاه کنیم، می توانیم به وضوح ببینیم که DJI از  روند قوی برخوردار است که از ابتدای سال 2009 پس از بحران مالی قبلی باقی مانده است. با این حال، یک الگوی جالب توجه وجود دارد. اگر ما به سالهای 2009 تا 2016 نگاه کنیم، می بینیم که قیمت کاملا حالت تهاجمی به خود گرفته است، و هنگامی که به خط روند رسیده حرکت صعودی بعدیرا آغاز کرده است. در واقع ما می توانیم به وضوح ببینیم که در اوایل سال 2018 یک فشار فروش قوی وجود داشت که منجر به تست خط روند در دسامبر 2018 شد.

در حال حاضر، صرف نظر از آنچه رسانه ها می گویند، تمام  موسسات مالی بزرگ به خوبی می دانند که بازار سهام تمام شده است. پول بیشتری در آن وجود ندارد. حتی اگر هنوز جایی برای صعود وجود داشته باشد، ارزش ریسک ندارد. همانطور که بحران مالی بعدی به تدریج در حال نزدیک شدن است، بسیاری از این موسسات می خواهند از بازار سهام بیرون بیایند و به صورت رسمی به کریپتوکارنسی ها ملحق شوند. این افراد در حال حاضر مشغول جمع آوری کریپتوکارنسی ها هستند. آنها فقط نمیخواهند آن را اعلام کنند، زیرا اکثر سرمایه آنها هنوز در بازار سهام است.

بخش جالب این است که بحران مالی بعدی، تنها قیمت بازار سهام و نقد کردن سهام ها نیست . این بار بسیار متفاوت خواهد بود و احتمال قوی وجود دارد که دلار آمریکا (USD) پس از بحران،ارز ذخیره جهانی نباشد. بنابراين بیتکوین (BTC) ممکن است در یک سال يا دو سال ديگر یک طرفه و کم معامله شود، اما بايد به عنوان يک فرصت براي جمع آوري باشد نه نشانه اي از کاهش علاقه به بيتکوين.

 

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out