وبلاگ اچ دی پی

سکه های آیوتا چیست؟ چرا مجبوبیت آنها در حال افزایش است؟

سکه های آیوتا چیست؟ چرا محبوبیت آنها در حال افزایش است؟

کریپتو توکن  IOTA به یکی از محبوب ترین آلت کوین های ماه های اخیر تبدیل شده است. این توکن در سال 2015 معرفی شد و اکنون در سراسر جهان روز به روز محبوب تر شده و طبق گفته coinmarketcap.com، اخیرا جایگاه 11 را در میان کریپتو کارنسی های بزرگ به دست آورده است.

توسعه دهندگان آیوتا با هدف ایجاد توکن و تکنولوژی تصمیم به حمایت  اینترنت اشیا، “IoT  “و یا دستگاه های فیزیکی شبکه مفید، قابل اعتماد و اقتصادی و ارزان قیمت، کردند. به طور کلی،هدف  آیوتا  اطمینان از انتقال داده های امن (عمدتا اطلاعات پرداخت) بین دستگاه های “اینترنت اشیا” است.

مزیت اصلی پرداخت های انجام شده در کریپتوکارنسی آیوتا عدم وجود تعرفه تراکنش انتقال وجوه بین دستگاه های مختلف است.

 

تاریخچه IOTA

با هدف ادغام بلاک چین با  “اینترنت اشیاء”  برای افزایش  بهره وری پرداخت ها بین  دستگاه های IoT  ساخت  آیوتا  در سال 2015 راه اندازی شد. پس از شروع سیستم، دوره آزمایش بتا آغاز و تا اواخر سال 2016 ادامه یافت.

اگر چه درطی زمانی معین، آیوتا به عنوان یک سیستم پرداخت کار می کرد، اما تنها در فضای خارج از بازار امکان خرید / فروش آن وجود داشت. قرارگیری IOTA در فهرست پلت فرم کریپتوکارنسی(ارز رمزنگاری شده) تا رفع اشتباهات و اتمام آزمایشات به تعویق افتاد.

موسسه IOTA دارای حقوق اختصاصی برای فناوری IOTA است.

با تلاش تیم توسعه دهندگان سیستم پرداخت موثر قابل اجرا در سال 2017 ایجاد شد. این سیستم  معاملات سریع، امن و رایگان بین دستگاه های IoT  را تضمین می کند. همچنین دارای مقیاس پذیری خوبی است.

موفقیت های سکه مورد توجه سرمایه گذاران بزرگ مانند Outlier Ventures  قرار گرفت. علاوه بر این، SatoshiPay که  یک سرویس پرداخت کوچک است،  تصمیم به انجام  پرداخت ها  با کمک IOTA گرفت. بدیهی است که موسسه در ایجاد مشارکت و روابط تجاری موفق بوده است.

از تابستان 2017، سکه های IOTA در فهرست معاملات  قرار گرفت. تعداد این معاملات به طور مداوم در حال رشد است. این موسسه  بر اساس فناوری IOTA کار بر روی بازار اطلاعات را در نوامبر 2017 آغاز کرد. این پروژه توجه بسیاری از شرکت های بزرگ و مجامع های علمی را به خود جلب کرده است. این اخبار بر نرخ سکه IOTA تأثیر مثبت گذاشتند.

با توسعه بیشتر سکه، دیگر تنها به عنوان یک شبکه تخصصی متمرکز برای معاملات در “اینترنت چیزها” در نظر گرفته نمی شود. احتمالا IOTA رقیبی در بین کریپتوکارنسی ها برای بازار پرداخت های کوچک است. با این وجود، فناوری هنوز در حال توسعه است. تعداد افرادی که مایل به خرید IOTA برای سرمایه گذاری هستند نیز در حال تغییر است.

تکنولوژی IOTA

اگرچه IOTA معمولا کریپتوکارنسی نامیده می شود، اما از نظر اصطلاحی درست نیست. در حقیقت، IOTA یک توکن است. تفاوت بین توکن و کریپتوکارنسی  در مقاله “ایده توکن چیست؟” به طور کامل شرح داده شده است.

 در اینجا برخی از حقایق مربوط به سکه IOTA آمده است: ماین کردن غیر ممکن است، غیر متمرکز سازی محدود شده است، بلاک چین فرم خاصی را  به اصطلاح “Tangles”،(در هم)برای تضمین عملکرد سیستم دارد. ایده Tangle به شرح زیر است. تراکنش که به وسیله ی دستگاه IoT به شبکه فرستاده می شود پس از تایید دستگاه و صحت دو تراکنش تصادفی که قبلا در شبکه توزیع شده بوده، تأیید می شود. هر تراکنش باید میزان لازم تأییدیه را برای صحت عملکرد بدست آورد. این عمل تقریبا به صورت تکراری انجام می شود. اگرچه  گاهی اوقات اضافه بار در شبکه  رخ می دهد اما تعداد تراکنش های غیرقابل تایید همواره کم است و هرگز به  حجم های وحشتناکی که برای mempool بیتکوین رایج است نزدیک نمی شود.

Tangles نیز دارای اشکالاتی است. مشکل این است که شبکه دارای گره های بسیاری است که در محاسبات بسیار ضعیف هستند. به همین دلیل یک حمله قدرتمند با استفاده از تجهیزات خاص قادر به شکست سیستم است. برای مثال در مورد شبکه بیتکوین ، عملکرد سیستم به راحتی متوقف نخواهد شد. با این حال، با افزایش تعداد تراکنش ها، یکپارچگی سیستم باید افزایش یابد.

ایده تکنولوژی  بالا، در قالب طرح زیر ارائه شده است.

تبادل اطلاعات پرداخت و حسابداری معاملات متقابل  نیز از طریق کانال های ویژه لحظه ای(فلاش)انجام می شود. این تکنولوژی اطلاعات مالی صدها هزار تراکنش را خلاصه می کند که موجب کوتاه شدن زمان لازم برای تأیید تراکنش می شود. بدیهی است، تمام حساب ها به شبکه IOTA ارسال می شود.

در جریان توسعه پروتکل،  برای انجام حجم معاملات بزرگ درون کانال های فلش سطح جداگانه ای برای شبکه لحظه ای (فلش) ایجاد شد. کارایی سیستم IOTA با تعداد کافی گره های کامل  حاصل می شود. هیچ ماینری برای این توکن وجود ندارد . بنابراین، عملکرد گره ها با کمک شرکت های معاملات کریپتوکارنسی ، که علاقه مند به استفاده از فناوری IOTA یا توسعه  آن هستند، انجام می شود. این توکن می تواند بدون هزینه برای کاربران کار کند با توجه کارکرد سیستم برخلاف  چیزی است که شرکت ها انتظار دارند، مانند cryptos مرسوم که بر پایه ماینینگ هستند.

تراکنش های IOTA با امضاهای رمزنگاری، مانند کریپتوکارنسی های معمول محافظت می شوند. تابع hash از تعریف اصلی Curl، که در ابتدا برای امضا استفاده می شد، به علت نا ایمن بودن به شدت مورد انتقاد قرار گرفت . بنابراین، توسعه دهندگان آن را با SHA-3 جایگزین کردند که معمول تر و قابل اطمینان تر است.

Iota کوچکترین واحد محاسبه در سیستم IOTA است. چندین واحد  برای کار با Iota در نظر گرفته شده است.مانند     kiloiota (1000 Iotas)، megaiota (1 000 000 Iotas، یا MIOTA – که اغلب استفاده می شود)، gigaiota، و غیره.

در ابتدای ساخت توکن، توسعه دهندگان تمام واحدهای ممکن را که هرگز ایجاد نشده بودند را به دست آوردند. مقدار کل سکه برابر با 2778530283277761  واحد است که کمی کمتر از 2.78 میلیارد MIOTA است.

یک کیف پول خاص توسط توسعه دهندگان IOTA برای حفظ سکه ها ساخته شده است. متأسفانه، به تازگی عموم از آن به عنوان توسعه نیافته، پیچیده و سخت انتقاد کرده اند. به همین دلیل  نمی توان آن را به یک کاربر بی تجربه توصیه کرد.

بنابراین،توکن های جدید و سکه هایی که در بازار کریپتوکارنسی ظاهر می شوند، چشم اندازفن آوری ها  هستند. تعداد دستگاه های متصل به اینترنت مدتها پیش از تعداد کاربران خود فراتر رفته و سبب شده که IoT یکی از دستاوردهای مشهود در جامعه امروزی شده باشد.

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out