وبلاگ اچ دی پی

معنی هارد فورک بیتکوین چیست؟

معنی هارد فورک بیتکوین چیست؟

قبل از صحبت دراین مورد ، باید برخی از اصطلاحات کاربردی را توضیح دهیم، بخصوص اینکه اصلا بیت کوین چی است. بیت کوین فقط یک “ارز دیجیتالی” نیست.تقریبا افراد خیلی کمی می دانند که  اولین ارز دیجیتالی غیر متمرکز بر اساس بلاک چین است.یک سوال عجیب مطرح می شود که :اصلا  بلاکچین  چطور به بیتکوین ربط دارد؟ تصور بیتکوین بدون بلاک چین غیر ممکن است. بلاکچین حاوی تاریخچه تمام تراکنش های انجام شده توسط کاربران است. بلاکچین مانند آرشیو است، که در آن تمام اطلاعات مربوط به تراکنش های کاربران ذخیره می شود.این آرشیو همانند اطلاعات مربوط به تراکنش ها برای هر کس در دسترس است .

 

تفاوت بین بیت کوین و سرویس پرداخت رایج چیست؟

برای نشان دادن بهتر تفاوت این دو ،سیستم پرداخت بیت کوین و PayPal را باهم  مقایسه می کنیم. بر خلاف رقبای متمرکز، بیتکوین یک ارز دیجیتال آزاد است. هر کسی می تواند کد اولیه بیت کوین را بررسی کند تا در مورد جنبه های فنی آن اطلاعات بگیرد. این باعث تفاوت اصلی بیتکوین و برتری نسبت به رقبای متمرکز آن می شود. علاوه بر این، هارد فورک نیز وجود دارد. اگر کد اولیه بیت کوین اصلاح شود، کریپتوکارنسی جدیدی ساخته می شود. در ادامه  بیشتر در مورد فورک بیت کوین صحبت می کنیم.

بیت کوین کش به عنوان اولین فورک بیت کوین پدید امد و محبوبترین شاخه فرعی بیت کوین  شد. در ابتدا باید توضیح دهیم که هدف از ایجاد هارد فورک چیست. توسعه دهندگان برای حفظ اطلاعات بیشتردر نظر داشتند تا دامنه ی آرشیو خود را گسترش دهند. در نتیجه، کریپتوکارنسی بیت کوین کش(BCH) پدید امد.البته که بیت کوین کش با پول نقد هیچ ارتباطی ندارد. بیت کوین تنها در محیط دیجیتالی موجود است، مانند هر نوع کریپتو کارنسی های دیگر، معادل فیزیکی ندارد.

 

بیت کوین  گلد در ابتدا به عنوان نسخه  جایگزین بیتکوین با هدف ارتقاء آن در نظر گرفته شد.هدف توسعه دهندگان بیت کوین گلد  آوردن کاربران کوچکتر به جای شرکت های بزرگ با اعمال نفوذ بالا در شبکه  بود. با این وجود، بیت کوین  گلد با استفاده از کد اصلی بیت کوین راه اندازی شد و همانند یک آلت کوین دیگراست.

 

هدف از هارد فورک بیتکوین چیست و چرا ما به آن نیاز داریم؟

در حقیقت هر زمان که یک گروه خاص از مردم تصمیم به بهبود بیتکوین می گیرند، یک فورک جدید بیت کوین به وجود می آید.جدیدترین تغییر در شبکه  SegWit2x می باشد. بیت کوین  کش نمی توانست تنها هارد فورک در کرپیتوکارنسی ها باشد. به تازگی بیت کوین  گلد یک هارد فورک دیگر از بیتکوین پدید آمده است. بنابراین، اطلاعات مربوط به  فورک دیگری به اسم بیتکوین سیلور، پدیدار شد. در حال حاضر، پایگاه فنی بیت کوین سیلور به طور فعال در حال توسعه می باشد. احتمال دارد که فورک بیت کوین محبوب تر شود .همچنین نگهداری منظم فورک ها توسط  گروه های خاصی در جامعه رمزنگاری حمایت می شود.

کریپتو کارنسی های عنوان شده عمدتا به علت محبوبیت خود بیت کوین،محبوب شده اند. وجود پایگاه داده کاربران از پیش آماده بیت کوین نیز به رونق این کریپتوهای جدید کمک می کند. اگر نگاهی به کریپتوهای جدید بیاندازید متوجه خواهید شد که آنها پایگاه داده کاربران قابل توجهی دارند. آنها چگونه به چنین نتایجی دست رسیدند؟ کریپتوکارنسی های جدید هیچ کاری جز دریافت پایگاه داده کاربران بیت کوین را انجام نمیدهند. با این حال، هنوزنشان دادن چگونگی کریپتوکارنسی های جدید مشکل است.

 

و در آخر

به گفته توسعه دهندگان، هر فورک بیت کوین  برای غیرمتمرکز کردن بیت کوین است. در حال حاضر، چندین مرکز ماینینگ بزرگ وجود دارد که بر شبکه بیتکوین و فعالیت اکثر ماینرها تاثیر می گذارد. اگر الگوریتم هش تغییر کند، کاربران بیشتری قادر به ماین کریپتوکارنسی های جدید خواهند بود. همه چیز در نظریه خوب است؛ اما در عمل، وضعیت کاملا متفاوت است.  هارد فورک بیتکوین که توسط افرادی که علاقه مند به سود بیشتر هستند مدیریت می شود بر اساس اعتبار و محبوبیت بیتکوین بنا شده است.

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out