وبلاگ اچ دی پی

چرا ما نباید به وارن باف گوش کنیم

یک زمانی  در وال استریت میگفتند:”هنگامی که وارن باف صحبت می کند، گوش کنید.” اما حالا بهتر است که گوش ندهید، اگر که نمی خواهید سریعتر از کداک یا بلاکباستربه تاریخ تبدیل شوید.رسانه ها در حال گزارش از آخرین صحبت های بی معنی از وارن باف، مانگر و بیل گیتس و… هستند. مانع معمول این مشاهدات کوته بینانه، پیش فرض ها و تشخیصات اشتباه  “تکنولوژی پشت بیتکوین” ( که عامه پسند است) – و برای بقیه بسیار بد  و دلیلی برای توهین به کل جامعه کریپتو است طوری که به نظر می رسد که وال استریت تنها مکانی برای آقایان محترم و با افتخار و بشردوست می باشد.

آیا جامعه کریپتوکارنسی باید مقابله به مثل کند؟ خیر.  زیرا در مقابله با آنها ما به سرعت در حال پیشرفت هستیم و آنها این را درک نمی کنند. علاوه بر این، هیچ چیز درباره بیتکوین نمی دانند. مثل اینکه از یک بازیکن راگبی انتظار رقص باله کلاسیک “pas des deux” داشته باشی.

جا داره دوباره بگیم که بیتکوین با B(پروتکل) است، بیت کوین (با “b” پول). بیت کوین اولین بلاکچین بود که امروزه بزرگترین، بارزترین، سیستم پرداخت P2P بدون واسطه و بدون نقطه  شکست، در مقیاس جهانی، خودآزما، و تضمین شده  و غیر قابل تغییر است،که سبب می شود در مقابل مداخله و سانسور، دستکاری های سیاسی و دولتی مقاوم باشد و با توافق عمومی کار کند و ویژگی های پولی داشته باشد و همه این پیچیدگی های فوق العاده با یکدیگر ترکیب می شوند و دنیایی را که در آن زندگی می کنیم تغییر میدهند و آیا اساس انقلاب صنعتی دیجیتال یا چهارم خواهد بود؟ نه، این واژه ها کافی نیستند؛ زیرا آنها نمایندگانی از استقرار یا به کارگیری در سیستم فعلی هستند تا سبب وجود سبکی متفاوت از آینده باشند.

آنها در یک نظام مبتنی بر کنترل،  واسطه ها، نظارت، احضار، اعتماد متمرکز و دستکاری، موفق هستند. بیت کوین هیچ کدام از آنها  را ندارد و برای آنها بیگانه است.

آخرین بار که وارن باف پول هنگفتی بدست آورد، در بحران مالی سال 2007-2008 بود. هنگامی که میلیون ها نفر  زندگی خود و امید برای  آینده ای روشن را از دست دادند، او بیش از 10 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. نه اینکه او یک سرمایه گذار بزرگ است(خودش این مسئله راپذیرفته):

“اگر فکر نکنم که دولت قصد دارد وارد عمل شود، در این هفته کاری انجام نمیدهم. من تا حدی شرط بندی می کنم که دولت این کار منطقی را انجام دهد و به سرعت عمل می کنم.”

باف پس از سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری در گلدمن ساکس، به CNBC گفته است. مطمئنم دولت آمریکا همین کار را میکرد.

بنابراین می بینید که لازم نیست که شما “اوراکل” باشید که بتوانید با خرید سهام شرکت هایی که می دانید  پول های عمومی را ذخیره می کنند سود کسب کنید، درحالی که با رئیس جمهور، وزیر خزانه داری و صندوق فدرال در ارتباط باشید و آنها این تضمین را به شما بدهند. در وال استریت تعداد کمی وجود دارند که میتوانند مانند وارن باف باشند.B (b)بیتکوین به عنوان یک نماد در برابر همه این موارد برمیخیزد. بدیهی است که او دوستش نخواهد داشت.که در اینصورت ما باید  افتخار کنیم. ما، جامعه کریپتو، دنیای دیگری را می بینیم، امیدواریم که از سرمایه داری متمرکز و لابی بازی به یک سرمایه داری غیرمتمرکز، باز، مورد اعتماد و دموکراتیزه مبتنی بر پول  درست مانند بیتکوین حرکت کنیم.

 

بنابراین این پیام برای باف های این دنیا نیست، برای جامعه کریپتوکارنسی متشکل از تکنولوژی های تازه و روشن و کارآفرین است. وقت خود را در جنگ های داخلی که تنها مانع پیشرفت هستند هدر ندهید. این یک مذهب یا یک عقیده دینی نیست. هدف اساسی شما در جهت آیندۀ بهتر و به نسبت آن یک جهان بهتر است.  با هم کار کنید تا پایه های اصلی بیت کوین را بهبود ببخشید: (i) عدم تمرکز و باز بودن واقعی (ii)  سیستم داخلی معتمد و غیر قابل تغییر و بسیار قوی نسبت به اجبار، سانسور، دستکاری و تهاجم و (iii) رمزنگاری رمزگذاری. هر راه حلی برای بهبود آن، به کل  بشریت می رسد.

 

باف های این دنیا به زودی فراموش خواهند شد. بعید نیست که  NYSE و NASDAQ Blue Chips  هنگامی که که هیچ IPO و STO باقی نمانده باشد،شروع به تقسیم توکن های خود را در مبادلات کریپتوکارنسی کنند و  شرکت های VC سود شناور خود را برای توکن سازی و وارد شدن به بازار کریپتوکارنسی آماده کنند. فقط در عرض چند سال از زمان حال – توکن سازی یک صنعت تریلیون دلاری خواهد بود و Berkshire Hathaway هم همین کاری  که گلدمن ساکس امروزه انجام میدهد، انجام خواهد داد، تشکیل یک میزگرد کریپتو و خرید توکن.

بدیهی است، برای اینکه بتوانند این کار را انجام دهند، باید بیت کوین خریداری کنند.

1 دیدگاه

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out