وبلاگ اچ دی پی

آنالیز احساسی بهترین روش تجارت

هر تاجر  TA و FA را خوب می داند، و می تواند تأثیری را که آنالیز اساسی و فنی بر بازار میگذارد را درک کند. اما درباره SA این مسئله چطور است؟ آنالیز احساسی که مبتنی بر احساسات دیگر معامله گرها،  بسیار مهم است، به ویژه در بازار کریپتوکارنسی، جایی که قدرت ذهن غالب است.

 

احساسات افراد دیگر مهم است

یکی از اولین قواعدی که یک معامله گر می آموزد، “معامله نکردن بر اساس احساسات ” است؛ زیرا خودتان را درگیر تمام احساساتی که با آن روبرو می شوید می کنید – مانند؛ رضایت؛ ناامیدی  که عاملی است برای شکست است. اما احساسات دیگران چطور؟ شما ممکن است یک ماشین مکانیکی بازرگانی باشید، با احساسات بی رحمانه خود را  چک کنید، اما بقیه بازاراینطور نیست، و تصمیمات آنها – هرقدر غیر منطقی باشد بازار  شما را حرکت می دهد.

نمونه ای از آنالیز احساسی را همین روند  دوره ای Mt Gox  برای بیتکوین در نظر بگیرید. هر بار که  یک بیتکوین به یک آدرس دیگر ارسال می کند، BTC افت می کند. از لحاظ فنی، این اتفاق  سبب میشود که مردم تصور کنند  وقتی که 8000 BTC را وارد بازار آزاد میکند، باعث سقوط ناگهانی اش خواهد شد. و با این حال، این شرکت اطمینان داده است که  سکه های خود را این گونه به فروش نمی رساند، اما  لحظه ای که او سکه هایش را جابه جا میکند بیتکوین افت پیدا میکند. تنها تفسیر این است که معامله گران پس از شنیدن خبر افت قیمت برای پیش دستی از سایرین سکه های خود را به فروش می رسانند. حتی اگر از مقاصد شرکت مطلع باشند،آنالیز احساسی ساده شما را به سمت فروش میبرد.

 

یک خط کامل بین TA، FA، و SA وجود دارد

 

آنالیز های فنی، اساسی و احساسی رشته هایی است که تقاطع دارند. حتی اگر شما به طور آشکارا فاکتور SA را در تجارت خود قرار نداده باشید، این امر بر تصمیمات شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، تعدادی از معامله گران معروف کریپتوکارنسی  از ترون (TRX)خوششان نمی آید و به نظر آنها Shitcoin است.اما این سبب نمی شود که آنها ترون را در زمان افت قیمتش خریداری نکنند. چرا؟ از آنجا که آنها می دانند و تقریبا مطمئن هستند که دوباره باز میگردد اما نمی توانند منطقی با استفاده از TA یا FA توضیح دهند. همین امر برای دیگر “کریپتوهای کوچک ” مانند verge اتفاق می افتد.

آنالیز احساسی اساسا پیشگویی است: به عنوان مثال، آیا سکه ها برای اینکه در Binance  افزایش نقدینگی و دسترسی  وسیع تری دارند به میزان 100 درصد افزایش می یابند؟ یا بالا میروند چون همه همین انتظار را دارند؟ و به این ترتیب همین هلهله سبب میشود بالا رود؟  اما سکه هایی مانند IOTA وجود دارد هر بار که خبرهای منفی در مورد آن منتشر می شود افزایش می یابد. تنها تفسیر  IOTA به “FUD” این است که جامعه در زمان بحران به عنوان اعتراض بیشتر خرید می کنند.

 

ابزارهایی برای اندازه گیری آنالیز احساسی

شما  SA را در Marketview پیدا نخواهید کرد، اما ابزارهایی وجود دارد که  احساسات بازار را به طور کلی در یک نقطه مشخص از زمان فراهم می کند. یک مثال، شاخص ترس و طمع است که احساسات را از طیف وسیعی از منابع جمع آوری شده نمودار می کند. در حال حاضر، ما در “ترس” هستیم، اما این پیشرفت خوبی نسبت به ماه قبل که در “ترس شدید” بودیم است. Crypto Sentiment یک مجموعه جامع  از ابزارهای SA را شامل فهرستی از تعصبات استراتژیک و شاخص اعتماد بیش از حد فراهم می کند که “نشان دهنده خطر سرمایه گذاری است که می تواند موقعیت های خطرناکی را بر اساس رفتار قیمت بیتکوین” نشان دهد.

معامله گر خوب زمان ورود و خروج خود را با آنالیز احساسی بررسی میکند. آنها ممکن است به صراحت به آن اشاره نکنند، اما وقتی می بینند،می دانند. تمام ابزارهای خودکار، رباتها و شاخصها که در طول سالها توسعه یافته اند، بازارها عمیقا غیر منطقی و غرق در احساسات انسانی هستند. بسیاری از معامله گران پیشبینی کرده اند که جهش بزرگی برای بیتکوین و آلت کوین ها در نشست مجمع عمومی هفته آینده خواهد بود. چرا؟ از آنجا که این اتفاق در سال گذشته رخ داد. مهم نیست سال گذشته تصادفی بود: مهم این است که اگر سرمایه گذاران به قدر کافی انتظار داشته باشند که این اتفاق در سال جاری نیزبیافتد، رخ خواهد داد. وقتی اعتقاد پا می گیرند، احساسات نیز فنی دیده می شوند.

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out