وبلاگ اچ دی پی

شاخص های قیمت کریپتوکارنسی

1.شاخص قیمت کریپتوکارنسی چیست؟

 

شاخص یک وبسایت یا پلت فرم است که اطلاعات قیمت و سرمایه گذاری انواع کریپتوکارنسی ها را فهرست می کند.

برای مثال میتوان به  CoinMarketCap، WorldCoinIndex و CryptoCompare اشاره کرد.به طور کلی این سایت ها  برای اطلاعات قیمت لحظه ای کریپتوکارنسی ها استفاده می شود.همچنین آنها منبع خوبی برای ارزیابی، نظارت و مقایسه رشد کریپتوکارنسی هستند.

بسته به معیارهای مختلف، شاخص های قیمت میتوانند جزئیات مربوط به تمام سکه ها و توکن های موجود در بازار یا فقط موارد خاصی،(مانند در دسترس بودن در اکسچنچ ها، سطح حجم معاملات) را ارائه دهند.

با این حال، اغلب شاخص های کریپتوکارنسی معتبر،اکثر سکه های موجود در بازار را فهرست می کنند و بنابراین یک روش خوب برای ارزیابی کل بازار در هر زمان ، بدون نیاز به تحلیل داده های صدها اکسچنج کریپتوکارنسی است.

 

2.تفاوت آن با شاخص بازار سهام معمول چیست؟

در اصل آنها یکی هستند.

هر دو نمایانگر سلامت مالی صنعتی است که سرمایه گذار در آن سرمایه گذاری کرده است.

البته بزرگترین تفاوت این است که شاخص های سهام، لیست اطلاعات و قیمت سهام شرکت ها را نشان می دهند، در حالی که شاخص های کریپتوکارنسی لیست قیمت و اطلاعات کریپتوکارنسی های  مبتنی بر شبکه بلاکچین را نشان می دهد.

یکی دیگر از تفاوت ها این است که  شاخص های قیمت کریپتوکارنسی اکثر توکن های کریپتو موجود در بازار را فهرست می کنند، اما شاخص های سهام معمول  تعداد محدودی از سهام شرکت ها را فهرست می کنند و معمولا در برخی از آنها مشترک هستند. این شاخص ها اغلب تصویر کلی برای تعیین سلامت بازار و کمک به سرمایه گذار ارائه می دهند.

شاخص The Standard & Poor’s 500 (S&P 500) در ایالات متحده 500 شرکت بزرگ آمریکایی است که براساس ارزش بازار آنها را فهرست کرده است، در حالی که Financial Times Stock Exchange 100 (FTSE 100) شامل 100 شرکت بزرگ در بورس معاملاتی لندن می باشد که براساس کل سرمایه آنها را فهرست کرده است.

از سوی دیگر،FTSE techMARK 100 100 شرکت برتر در زمینه تکنولوژی نوین را در بورس معاملاتی لندن  و S & P Global 1200 شرکت در فناوری اطلاعات فهرست کرده اند.

 

3.شما  چه  اطلاعاتی را میتوانید در شاخص قیمت یک کریپتوکارنسی پیدا کنید؟

اطلاعات مربوط به قیمت و تجارت است.

به طور معمول، میتوانید قیمت فعلی کریپتوکارنسی مورد نظر،سرمایه گذاری بازار – یعنی قیمت فعلی ضرب در عرضه در حال گردش – و دوره حجم معاملاتی 24 ساعت،و کل حجم معاملات در بازارهای مختلف را در 24 ساعت گذشته پیدا کنید.

همچنین شما می توانید بر روی سکه های مورد نظر خود کلیک کنید تا اطلاعات دقیق تری دریافت کنید. این اطلاعات می توانند شامل گردش فعلی و حداکثر موجودی کریپتوکارنسی باشند. همچنین منحنی قیمت را در طول زمان ارائه میدهد  و لیستی از بازارها یا اکسچنج ها که سکه مورد نظر معامله میشود را نشان میدهد.

این اطلاعاتی است که شما می توانید آن را به راحتی پیدا کنید،اما هر پلاتفورمی متفاوت است و بسته به پایگاه کاربر خود اطلاعات مختلفی ارائه می دهد. برای مثال اگر هدف شاخص خاصی تاجران روزانه باشد ممکن است بالاترین و کمترین قیمت سکه را در طول 24 ساعت گذشته نشان دهد، در حالی که یک پلت فرم دیگر با نیازهای سرمایه گذاران بلند مدت سازگار است و اطلاعات مربوط به ویژگی های خاصی از سکه  را ارائه می دهد. اطلاعاتی  مانند اینکه آیا این سکه اثبات کار (PoW) یا اثبات شرط (PoS) را دارد یا خیر،یا اینکه بر انتقال یا جمع آوری دارایی و غیره تمرکز کرده است یا خیر.

 

4.از کجا اطلاعاتشان را دریافت می کنند؟

رایج ترین منابع داده ها اکسچنج های کریپتوکارنسی هستند.اکسچنج های کریپتوکارنسی برای اکثر فعالیت های تجاری مناسب می باشند. بسته به قیمت خرید و فروش  معامله گران در هر بازار خاص، قیمت سکه ها ایجاد می شود. بنابراین قیمت اکسچنج ها دقیق تر از ارزش  قابل دستیابی سکه است و بهترین مکان برای جمع آوری اطلاعات .قیمت ها ممکن است درهر اکسچنج متفاوت باشند،، بنابراین شاخص های قیمت معمولا اطلاعات را از چندین اکسچنج جمع آوری می کنند تا دقیق ترین قیمت را بدست آورند. شما می توانید ببینید که کدام شاخص از چه اکسچنج هایی داده ها را جمع آوری میکند که در نتیجه لیستی از اکسچنج هایی را نشان می دهد که سکه در آن قرار دارد را نمایش میدهد.

یک سکه که به طور معمول مورد معامله قرار میگیرد مانند بیت کوین چند صد بازار دارد، در حالی که IOTA (اگر چه یک سکه محبوب است ) تنها 30 بازار میتواند داشته باشد.اکسچنج ها اطلاعات تجاری را از طریق API های باز (Application Programming Interface) در دسترس قرار می دهد که کار را برای شاخص ها در جمع آوری اطلاعات لازم آسان می کند.یک API  مکانیسم ساده ایی دارد که نرم افزار های مختلف را قادر می سازد تا اطلاعات را در فرم استاندارد ردو بدل کنند. همانند یک پیام رسان می باشد که بین برنامه ها، پایگاه های داده ها و دستگاه ها برای ایجاد اتصال و ارسال داده ها به کار گرفته می شود.

5.کدام نوع داده ها را شاخص ها  جمع آوری می کنند؟

 

نوع داده ها بستگی به اطلاعاتی  که میخواهد برای کاربران خود فراهم کند، دارد. به جز اطلاعات کلی و عمومی  مانند قیمت اکسچنج ها و حجم معاملات، سایر عناصر اطلاعاتی مشترک عبارتند از:

  • نام سکه:کریپتوکارنسی های خص نماد های منحصربه فردی برای شناسایی دارد به عنوان مثال، BTC یا XRP.
  • شناسه های تجاری:شناسه های تجاری خاص برای نمایش حجم تجارت استفاده می شود.
  • زمان سنج:زمان دقیقی که یک معامله تجاری انجام می شود را ثبت می کند و برای اهداف مختلف، از جمله اطلاعات قیمت در زمان واقعی، اطلاعات دقیق بالاترین و پایین ترین حد (OHLC) و حجم معاملات دقیق 24 ساعته، مورد استفاده قرار می گیرد.
  • نرخهای معاملاتی:اطلاعات را به نرخ ارز BTC / USD یا ETH / USD بروز میکند.همچنین این اطلاعات را بین کریپتوکارنسی های مختلف مانند BTC / ETH، ETH / XRP و غیره انجام میدهد.این لیست به هیچ وجه دقیق نیست، اما دیدگاهی از نوع  داده های قیمت   کریپتوکارنسی به شاخص ها میدهد.

 

6.چگونه می توان از داده ها برای محاسبه قیمت یک کریپتوکارنسی خاص استفاده کرد؟

شاخص ها به طور معمول از یک میانگین وزنی حجم در 24 ساعت  (VWA) برای محاسبه قیمت ها استفاده می کنند.این روش به شما  قیمت متوسط کریپتوکارنسی در طول دوره معاملاتی را میدهد.از لحاظ ریاضی می توان آن را به صورت زیر ارائه کرد:

مدت زمان تعریف شده در اینجا یک دوره زمانی 24 ساعته پیوسته است که به این معنی است که قیمت نمایش داده شده به طور مداوم به روز می شود.

 

7.چگونه قیمت ها در شاخص های کریپتوکارنسی دقیق هستند؟

آنها به خوبی وضعیت و موقعیت بازار را نمایش میدهند.

شما اغلب قیمت یک کریپتوکارنسی را در شاخص های مختلف متفاوت میبینید . دلیل آن این است که پلات فرم های شاخص های مجزا  اطلاعات را از طیف گسترده ای از اکسچنج های مختلف جمع آوری می کنند. اکسچنج های مختلف، بازارهای مختلف و همچنین  ارزهای مختلفی (USD، EUR، GBP، JPY، و غیره)برای معامله دارند. بسته به بازار، حجم معاملات،نقدینگی سکه، هزینه های تراکنش اکسچنج و درخواست و جمع آوری اطلاعات توسط API ها ( به عنوان مثال هر دو، پنج یا ده ثانیه ) قیمت کریپتوکارنسی در شاخص تغییر میکند.نمیتوانیم ارزش دقیق یک سکه را در یک زمان خاص  در تمام بازارها به درستی انجام دهیم،علاوه بر اینکه کار ساده ای نیست، اینکار لزومی هم ندارد.

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out