وبلاگ اچ دی پی

معاملات مارجین (قرضی)

 

1.معاملات مارجین (قرضی) چیست؟

 

معاملاتی هستند که با استفاده از پول قرضی از شخص دیگر یا کارگزاری انجام می شود.علی رغم اینکه پتانسیل و سود این کار می تواند بالا باشد اما ریسک های قابل توجهی وجود دارد که سرمایه گذاران باید به آن ها دقت کنند. از یک مثال برای شروع استفاده می کنیم. تصور کنید که 500 دلار دارید .برای راحتی بیان این مسئله،کریپتوکارنسی کاملا مشابه و ملموس است. حال  شما میخواهید 1000 دلار اتریوم خریداری کنید، اما فقط 500 دلار دارید بنابراین از طریق معاملات مارجین، می توانید 500 دلار اضافی را قرض بگیرید. اگر1000 دلار اتریوم خریداری شده شما  افزایش یابد، مثلا به 1،500 دلار برسد شما می توانید آن را نقد کنید، 500 دلار قرضی را بازگردانید و نهایتا شما 500 دلار سود ناخالص به دست می آورید.

 

البته، ارزش کریپتوکارنسی ها می تواند به طور چشمگیری کاهش یابد و یا بالا برود. درمثالی که عنوان شد اگر قیمت اتریوم 50 درصد کاهش یافت،تنها میتوانید وجهی که قرض گرفته اید را باز پرداخت کنید و برای خودتان چیزی باقی نمی ماند.

 

  1. من در مورد موقعیت های بلندمدت و کوتاه مدت شنیده ام. یعنی چه؟

 

این دو اصطلاح مربوط به این است که معامله گر فکر می کند که کریپتوکارنسی مدنظر در حال افزایش یا کاهش ارزش است.به طور کلی سرمایه گذاری دراز مدت این است که شما فکر می کنید که بیتکوین یا اتریومی که خریداری کرده اید،برای افزایش ارزش نیاز به زمان دارند و بدین طریق میتوانید سود (یا ضرر) کسب کنید.

برعکس، ممکن است فکر کنید که یک کریپتوکارنسی در حال کاهش ارزش است در اینجا موقعیت های کوتاه مدت کارایی خود را نشان می دهد. به عنوان مثال، فرض کنیم شما فکر می کنید بیتکوین، که در حال حاضر7000 دلار معامله میشود ،قرار است کاهش قیمت داشته باشد. در اینجا شما بیتکوین خود را  7000 دلار میفروشید و سپس آن را پس از کاهش قیمت در 6400 دلار میخرید. هنگامی که این پروسه تکمیل شد، شما 600 دلار سود کرده اید.

 

3.ریسک های رایج درمعاملات مارجین چیست؟

در واقع بسیاری از کریپتوکارنسی ها بسیار متغیر هستند به این معنی که برای آنها فقط معاملات مارجین و تجربه در این کار توصیه می شود.

از دست دادن پول در معاملات کریپتو به اندازه کافی ناخوشایند هست حال اگر این پول قرضی باشد که دیگر وحشتناک خواهد شد.

ریسک اصلی  این است که امکان دارد شما تمامی سرمایه گذاری اولیه خود را از طریق معاملات مارجین از دست بدهید، به ویژه اگر تمرکزتان بر روی آلت کوین های با حجم کم و نوسانات زیاد باشد.

اگر یکی از معاملات شما شروع به کاهش کرد باید سعی کنید مقدار قرض را نگه دارید. فرض کنید مارجین معاملات شما  نسبت 2: 1 دارد، که بیانگر این است که هر دلار شما سرمایه گذاری کردید به همان اندازه نیز شخص دیگری سرمایه گذاری کرده است یا قرض گرفته اید. در اینجا، برای حفظ وجه مقروض، موقعیتتان در صورت افت ارزش 50 درصد ببندید.

امکان جلوگیری از این اتفاق با تزریق پول بیشتر وجود دارد، اما می تواند باعث ایجاد ضررهای قابل توجهی شود. گاهی اوقات،باید بدانیم کی چه زمانی ضرر و زیان خود را ببندیم.

 

4.آیا معاملات مارجین تنظیم شده اند؟

آنها همانند قراردهای  اکسچنج های سهام تنظیم شده اند، اما قوانین می تواند بین پلاتفرم های کریپتو متفاوت باشد.

همچنین قواننی ممکن است تغییر کنند. به عنوان مثال، انجمن اکسچنج ارزهای مجازی ژاپن (JVCEA) سقف قرض  که معامله گران مارجین می توانند استفاده کنند، چهار برابر مبلغ سرمایه گذاری خودشان تعیین کرده است.

JVCEA در توضیح برنامه خود در رسانه چینی گفت: “هدف این است که سرمایه گذاران ازنوسان قیمت ناگهانی ارز مجازی ضرر کمتری متحمل شوند.”

رگولاتوری پس از آنکه اکسچنج Coincheck در ماه ژانویه قربانی یک هک بزرگ شد،تبدیل به یک اولویت مهم گردید. در این هک  523 میلیون سکه NEM به ارزش 534 میلیون دلار در ژانویه سرقت شد.

دیگر اکسچنج های بزرگ، مانند OKEx،  امکان استفاده از قرض تا حداکثر سه برابر سرمایه سرمایه گذار را می دهد. Kraken تا 5 برابر این امر را محقق می سازد، اما این امکان تنها برای کاربرانی که هویت خود را تایید کرده باشند وجود دارد.

Coinsbit، یک پلتفرم تجاری جدید، در حال برنامه ریزی برای معرفی معاملات مارجین همراه با وام های کریپتو (به دلار آمریکا) تا پایان سال است. این شرکت امیدوار است که از صدها اکسچنج دیگر به واسطه مشکلاتی مانند امنیت ، نقدینگی و کارمزد تراکنش های  که اکثر معامله گران با آنها دست و پنجه نرم میکنند، جدا باشد. بیش از 95 درصد ارزهای دیجیتالی در کیف پول های سرد ذخیره می شوند. Web Application Firewall (WAF)- یک صفحه محافظتی تحت وب است که حملات هکرها را شناسایی و مسدود می کند. Coinsbit در حال حاضر برای قرار گیری در فهرست CoinMarketCap تلاش می کند.

 

 

  1. راهنمایی برای گرفتن بهترین نتایج

عموما معاملات مارجین باید به عنوان یک سرمایه گذاری کوتاه مدت در نظر گرفته شوند چرا که اغلب  نوسانات دید بازار کریپتو را در بر می گیرد.هرگز  بیش از آنچه که ممکن است از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید و همیشه محدودیت هایی تعیین کنید که به طور خودکار سرمایه شما را هنگام افت از یک سطح مشخص بیرون بکشد. به طور مشابه، هدف گذاری سود و تعیین آن تضمین می کند که شما در زمان بهینه از بازار خارج شوید.یک بار دیگر می گویم که این یک فعالیت پیشرفته است که ساده نباید وارد آن شوید.شما همیشه باید  هر گونه هزینه ای احتمالی به عنوان بخشی از معاملات مارجین خود مانند هزینه های پلت فرم و نرخ بهره به سرمایه قرضی  را لحاظ کنید.

 

6.آیا معاملات مارجین در همه اکسچنح های کریپتو موجود است؟

دراکثر آنها موجود است.

همانطور که قبلا ذکر شد، OKEx و Kraken از این قابلیت استفاده کرده اند اما برخی از اکسچنج های بزرگ کریپتو مانند Binance در حال حاضر معاملات مارجین ارائه نمی دهند. Huobi این قابلیت را در مارس 2018  آغاز کرد و همچنین این سرویس در اکسچنج های HitBTC، Bitfinex Bithumb نیز در دسترس می باشد.  اخیرا گزارش شده که Bakkt، اکوسیستم تنظیم شده برای دارایی های کریپتوکارنسی در سراسر جهان که به زوردی راه اندازی می شود، از معاملات مارجین پشتیبانی نخواهد کرد و عنوان کرد که این پلاتفرم خرید و فروش بیتکوین را به طور کامل یا پیش پرداخت تضمین میکند.

 

نظر دهید

Histats.com © 2005-2018 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website policy - Check/do opt-out